ZDARZENIA - OSP WOJCIESZÓW
wąż W-52
lewy pasek tła
środkowy pasek tłaCzy to podpalenie???

W dniu 08.05.2013r. o 17: 40 wpłynęło zgłoszenie o palącym się stogu siana na ul. Silesia przy nasypie kolejowym. Zastęp po dojechaniu na miejsce potwierdził treść zgłoszenia i podał jeden prąd gaśniczy wody na palące się siano i po kilku minutach pożar ugaszono i na tym działania zakończono.

Po kilkunastu minutach, bo o18:21 ponownie rozległ się dźwięk syreny.

Kolejne zgłoszenie dotyczące tego samego miejsca, czy to umyślne podpalenie??? Czy zabawa nudzących się dzieci??? Na to pytanie odpowiedzi udzieli Policja przybyła na miejsce zdarzenia.

 Jednostki biorące udział:

OSP Wojcieszów

Patrol Policji KP Złotoryja

 

Dodane przez: Adek2013-05-17
Pożar śmieci ul.Hutnicza

Dnia 02.05.2013r w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie, mówiące o pożarze opon lub być może jakiejś komórki.

Z racji na widoczne, już z daleka wydobywające się kłęby dymu z miejsca, którego dotyczyło zgłoszenie do działań zostały zadysponowane od razu dwa wyjazdy OSP Wojcieszów (GBA 2,5/16, GBM 2,5/8). Po dojechaniu i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że to na szczęście tylko stare rozebrane elementy lodówki i innych sprzętów gospodarstwa domowego porzucone przy drodze na nie legalnym wysypisku.  Działania polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego i ugaszeniu śmieci.

Po ugaszeniu zastępy udały się do remizy.

 

Jednostki biorące udział:

OSP Wojcieszów

GBA- MERCEDES

GBM- STAR

Dodane przez: Adek2013-05-17
Pożar nieużytków DW 328

Dnia 22.04.2013 o godz. 15:00 jednostka została wezwana do pożaru nieużytków przy drodze wojewódzkiej 328 na 102km.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia sytuacja była już opanowana przez jednostki z sąsiedniego powiatu jaworskiego.

Wynika to z tego, iż nasza miejscowość graniczy administracyjne z powiatem jaworskim, którego to dyżurny PSP odebrał zgłoszenie.

Po przybyciu na miejsce nasza jednostka przejęła miejsce działania protokolarnie i na tym działania zakończono.

Spaleniu uległo ok. 5 arów nieużytków.

 

Jednostki biorące udział:

 OSP KSRG Sady Dolne

 OSP Kaczorów

 OSP KSRG Wojcieszów

 

Dodane przez: Adek2013-04-22
Czołówka w Kaczorowie na DK-3

W dniu 10.04.2013r ok. godziny  15:30 zastęp OSP został zadysponowany do zdarzenia drogowego w miejscowości Kaczorów na Drodze Krajowej nr 3.

Informacje z tego zdarzenia oraz zdjęcia podane w linku: http://www.jelenia.pl/Czolowka_w_Kaczorowie_n2971.html#gallery=0/6

Jednostki biorące udział:

 JRG-1  Jelenia Góra (2 zastępy)

JRG Jawor (2 zastępy)

OSP KSRG Sady Dolne (1 zastęp)

OSP KSRG Wojcieszów (1 zastęp)

OSP Bolków (1 zastęp)

Dodane przez: Adek2013-04-11
Zima nie odpuszcza!!!

W dniu 23.marca ok. godziny 13:20 jednostka OSP została zadysponowana  do pożaru sadzy w przewodzie kominowym przy ulicy Bolesława Chrobrego 67.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz wygaszeniu pieca. Następnie przy pomocy szczoty kominiarskiej usiłowano od góry przebić czop z zalegającej sadzy w przewodzie kominowym. Po przeszło godzinnych działaniach akcję zakończono.

Do działań zadysponowano również jednostkę OSP ze Świerzawy, jak i z JRG Złotoryja, która przekazała protokolarnie miejsce prowadzonych działań z dalszymi zaleceniami zarządcy wspólnoty.

Jednostki biorące udział:

JRG Złotoryja

OSP Wojcieszów

OSP Świerzawa

 

 

 

 

 

Dodane przez: Adek2013-03-24
Pożar w przewodzie kominowym.

W dniu 15.02.2013r ok. godziny 17:00 zastęp miejscowej jednostki zadysponowany został do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu jednorodzinnym przy ulicy Sadowej 28.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że jedna z mieszkanek tego domu, która podjęła próbę wygaszania pieca nawdychał się dymu i źle się poczuła. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, podali poszkodowanej tlen oraz udzielili wsparcia psychicznego. Osoba po krótkim czasie poczuła się lepiej i odmówiła wezwania zespołu RM. Kolejni ratownicy w między czasie prowadzili czynności związane z gaszeniem przewodu kominowego. Potrzeba była rozwinięcia linii gaśniczej na poddasze, ponieważ jedna z łat przylegająca do komina uległa częściowemu nadpaleniu. Po przybyciu zastępu z JRG Złotoryja wspólnie prowadzono działania zmierzające do ugaszenia palącej się sadzy. Po przeszło dwóch godzinach działania zakończono.

Ponownie sprawdzono pomieszczenia pod względem panującej temperatury na przewodzie kominowym oraz zawartości tlenku węgla w mieszkaniu.Miejsce prowadzonych działań przekazano wraz z zaleceniami właścicielowi budynku.

 

Jednostki biorące udział:

JRG PSP Złotoryja

OSP Wojcieszów

Dodane przez: Adek2013-03-24
Kolejny pożar sadzy

W dniu 10.02.2013r. ok. godziny 22:00 miejscowa jednostka OSP została zadysponowana do pożaru sadzy w przewodzie kominowym na ul. Kościelnej 1a.

Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji, wygaszeniu pieca, sprawdzeniu pomieszczeń na ewentualną zawartość tlenku węgla.  

Następnie ratownicy przy pomocy piasku ugasili palący się komin.

Miejsce działań w raz z zaleceniami, przekazano protokolarnie właścicielowi budynku. Cała akcja trwała przeszło godzinę.

 

Jednostki biorące udział:

OSP Wojcieszów

 

Zobacz zdjęcia ...

Dodane przez: Adek2013-02-12
"Pożar sadzy w przewodzie kominowym"

 W dniu 09.02.2013 ok. godz. 12:15 jednostka została wezwana do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym przy ul. Bolesława Chrobrego 71a.

Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały min. na zabezpieczeniu terenu akcji, sprawdzeniu pomieszczeń na zawartość tlenku węgla, wygaszeniu pieców w mieszkaniach, oraz zagaszeniu palącego się komina przy pomocy piasku. Na miejsce został wezwany również zarządca budynku, który przyjął protokólarnie zalecenia, co do dalszego postępowania. Na tym działania zakończono.

Jednostki biorące udział:

JRG PSP Złotoryja

OSP Wojcieszów

OSP Świerzawa

Dodane przez: Adek2013-02-09
Pożar sadzy w przewodzie kominowym.

W dniu 07.02.13 O godz. 13: 14 (tuż po zakończeniu poszukiwań) Jednostka OSP została zadysponowana do kolejnego zdarzenia, jakim, było, pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym przy ul. Gminnej 12.

Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, wygaszeniu pieca i za pomocą piasku ugaszeniu palącej się sadzy w kominie. Następnie sprawdzono mieszkania oraz przekazano protokólarnie decyzje dla mieszkańców lokali, co do dalszego postępowania.

Działania zakończono o godz.15:50.

Jednostki biorące udział:

PSP Złotoryja (d-ca JRG)

OSP Wojcieszów   

Dodane przez: Adek2013-02-07
Poszukiwania

Dnia 07.02.13 Ok. godz.6: 25 w Wojcieszowie rozległ się dźwięk syreny alarmowej. Powodem zadysponowania naszej jednostki do działań, było zaginięcie mężczyzny w wieku ok.80 lat wzrost 170cm, ubranego w golf i marynarkę. Mężczyzna poprzedniego dnia ok. godzin wieczornych oddalił się z tzw. Hotelu przy ul. Górniczej 8. Noc była bardzo mroźna i liczyła się każda minuta. Informacje, jakie otrzymaliśmy mówiły min. o tym, że mężczyzna choruje na cukrzyce.

Działania polegały na przeszukaniu trudnego, zalesionego, rozległego terenu sąsiadującego z hotelem.

W pierwszej fazie działań wszystkie siły zostały przegrupowane w rejon ul. Kościelnej, gdzie mężczyzna widziany był po raz ostatni. Następnie całość ruszyła tyralierą w kierunku południowym (hotelu), przeczesując łąki i pobliski las. Do poszukiwań został zadysponowany również śmigłowiec z KWP z Wrocławia, który miał za zadanie przeszukiwania okolicy z powietrza, za pomocą kamery termowizyjnej. Zastęp nasz został skierowany na boisko przy Zespole Szkół w Wojcieszowie celem przygotowania i zabezpieczenia lądowania śmigłowca.

Poszukiwania zakończyły sie o godz.13: 00, po przeszukaniu wyznaczonego terenu.

Jak do tych czas mężczyzny nie znaleziono.

 Dalsze czynności związane z zaginięciem prowadzi KPP w Złotoryi.

Jeśli ktoś posiada informacje na temat osoby zaginionej proszony jest o kontakt pod nr alarmowy 112 lub 997!!!

Jednostki biorące udział w poszukiwaniach:

PSP Złotoryja (d-ca) JRG

OSP Wojcieszów

OSP Świerzawa

Jednostka Poszukiwawczo - Ratownicza. Baza Lotnicza Baryt

 

Zobacz zdjęcia ...

Dodane przez: Adek2013-02-09
"SPALINY" w mieszkaniu

Dnia 09.01.2013r .ok godziny 11:08 jednostka OSP Wojcieszów została zadysponowana do zadymienia w budynku przy ul B. Chrobrego 65. Po dokonania rozpoznania stwierdzono, że dym to spaliny z agregatu prądotwórczego, który dostarczał energię elektryczną do jednego z lokalu. Agregat znajdował się na tarasie. Spaliny jednak dostawały się do mieszkania, w którym po dokonaniu pomiaru średnie stężenie CO wynosiło 166ppm. Mieszkańców ewakuowano z budynku,  przewietrzono pomieszczenia. Na miejsce przyjechała policja, oraz zastęp JRG PSP  Złotoryja. Zakazano używania agregatu prądotwórczego do czasu rozwiązania problemu z odprowadzeniem spalin. Ponownie sprawdzono i przewietrzono pomieszczenia. Na tym działania zakończono.

Dodane przez: Adek2013-01-09
Pożar w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wojcieszowie

     W dniu 22.12.12r. ok. godziny 12:00 jednostka OSP Wojcieszów została zadysponowana do pożaru w Zakładzie  Gospodarki  Komunalnej  i  Mieszkaniowej przy ul.Robotniczej 2a. Pierwsze informacje jakie otrzymaliśmy mówiły o pożarze biur. Po dojechaniu na miejsce i dokonaniu rozpoznania ustalono, że pali się jeden z komputerów, co spowodowało duże zadymienie w budynku. Strażacy ubrani w sprzęt ODO (aparaty powietrzne), weszli do środka i przy pomocy gaśnicy ugasili pożar. Udało się to dzięki pracownikom zakładu, którzy w porę zauważyli pożar i podjęli działania gaśnicze jeszcze przed przyjazdem pierwszych zastępów ratowniczo-gaśniczych, co skutecznie zahamowało jego rozprzestrzenianie się. Na koniec oddymiono budynek po czym, działania się zakończyły.

Jednostki przybyłe do zdarzenia:

  • JRG PSP Złotoryja
  • OSP Wojcieszów
  • OSP Świerzawa
  • Policja
  • Energetyka
Dodane przez: Adek2012-12-22
14.12.2012 Wyjazd Alarmowy

  Przed godziną 9:00 zastęp z OSP Wojcieszów został zadysponowany przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Złotoryi do pożaru sadzy w przewodzie kominowym, do którego doszło przy
ul. B. Chrobrego 63.

  Był to pierwszy wyjazd alarmowy nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, zakupionego dla poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego Naszego Miasta.

Oby jak najmniej takich wyjazdów.

Dodane przez: Adek2012-12-15                       Licznik OSP WojcieszówLicznik OSP WojcieszówLicznik OSP WojcieszówLicznik OSP WojcieszówLicznik OSP Wojcieszów   Gadu-Gadugg 5840839                  
Ranking Stron Pożarniczych - oddaj swój głos!
ZAGŁOSUJ NA NAS